O MNIE

profilowe- Fotografią cyfrową zajmuję się od kilku lat. Podczas pracy wykonuję kompletne zlecenia ślubne (ceremonia w kościele lub USC, przygotowania, błogosławieństwo, wesele, sesje ślubne, plenerowe) jak również sesje indywidualne, pamiątkowe, narzeczeńskie, chrzty, komunie i rodzinne.

Wybór fotografa, który uwieczni jeden z najważniejszych dni Waszego życia jest bardzo odpowiedzialną decyzją.

 Nazywam się Łukasz Kłosiński i witam w moim świecie.

Wybór fotografa ślubnego:

Dylemat pierwszy – może wujek albo gość zrobi Nam zdjęcia ?

Każdy przez chwilę tak myśli: „zaoszczędzimy 1000 zł albo więcej, bo przecież wujek robił ładne zdjęcia. W dodatku nikt obcy nie będzie się kręcił na naszym ślubie…” . Na szczęście tylko przez chwilę i większość par dochodzi do wniosku, że jednak nie jest to dobre rozwiązanie – dlaczego ?

Ponieważ gość na weselu ma się bawić, rozmawiać, tańczyć, brać udział w zabawach. Weselnik zwykle coś pije, niekoniecznie lubi nosić dwie torby. Nie katujmy wujków i gości dodatkowym obowiązkiem. Ważniejsze jednak jest to, że zawodowy fotograf to zupełnie inna jakość, doświadczenie i ciężka praca. Od zawodowego fotografa dostaniecie odbitki, albumy – a wujek najwyżej da Wam płytę CD ze średnimi, nieobrobionymi zdjęciami.

Dylemat drugi – kiedy i gdzie szukać ?

Im wcześniej zaczniecie szukać i dokonacie rezerwacji, tym większe prawdopodobieństwo obecności wybranego przez Was fotografa na weselu.
Większość osób szuka wśród znajomych, czyli z poleceń. To bardzo dobry sposób. Pamiętajcie jednak, że gusta i oczekiwania są różne, dlatego podstawą Waszych poszukiwań musi być wgląd do portfolio.

Dylemat trzeci – cena.

Czasami trudno jest porównać oferty fotografów, gdyż operują oni różnymi pakietami usług. Jedni zakładają plener w czasie wesala, inni w zupełnie inny dzień. Część zamyka usługę dwoma płytami CD ze zdjęciami, a wybrani przygotwują bardzo pracochłonne foto-ksiązki. Dlatego warto od razu na początku przyjąć sobie założenia usługi jaką chcecie dostać, spisać to bardzo szczegółowo i prosić o wycenę dokładnie tej usługi fotografów, z którymi rozmawiacie. W takim sprecyzowaniu potrzeb warto wziąć pod uwagę:

  • ile godzin fotograf będzie wykonywał zdjęcia, w jakich momentach, czy z dodatkowym plenerem
  • czy będzie jeden fotograf czy dwóch (rzadko)
  • ile zdjęć zostanie obrobionych do wydruku
  • jakie odbitki i w jakim formacie dostaniemy
  • jaki i ile albumów otrzymamy
  • czy fotograf wykonuje foto-książki.

 

Dylemat czwarty – plener.

Jeżeli Was nie stać na inne rozwiązanie i robimy zdjęcia, bo musimy to wybór pleneru w dniu ślubu jest dobrym rozwiązaniem. W każdym innym przypadku bardzo ryzykownym i mało wygodnym. Dlaczego ?

Wprowadza nerwowość w imprezę weselną, gdyż jest czymś dodatkowym co ma para młoda „na głowie”, Uzależnia Was od pogody – co w sytuacji, gdy pada deszcz? Zwykle po dwóch godzinach w kościele oraz kolejnych dwóch w sali tanecznej państwo młodzi nie wyglądają już tak promiennie co  odbija się na jakości. Nie macie wielkiego wyboru co do pory dnia oraz miejsca, w którym ma się odbyć plener.

o mnie